Laudetur Jesus Christus! 

Шчыра вітаем Вас, паважаны наведвальнік, на інтэрнет-старонцы Каталіцкага Касцёла на Магілёўшчыне!

Радыё Марыя-online

 
 
 
 

Каляндар

Католические праздники

 

Год Манаскага Жыцця

Малітва святароў

Год Міласэрнасці

 
 

Каманда святароў Беларусі – IV месца!

Оцените материал
(0 голосов)

24-28 лютага 2014 г. у Лідзе (Гродзенская дыяцэзія) адбыўся VIII Чэмпіянат Еўропы па міні-футболе сярод святароў. У чэмпіянаце прынялі удзел каманды Аўстрыі, Албаніі, Босніі і Герцагавіны, Венгрыі, Казахстана, Польшчы, Партугаліі, Румыніі, Славакіі, Славеніі, Украіны, Харватыі і Чарнагорыі, ну, і канешне, каманда святароў Беларусі.

 

Вынікі турніра:

1-е месца - Польшча

2-е месца – Харватыя

3-е месца – Партугалія

4-е месца – Беларусь

5-е месца – Боснія і Герцагавіна

6-е - Славакія

7-е - Украіна

8-е - Румынія

9-е - Венгрыя

10-е - Славенія

11-е - Чарнагорыя

12-е - Аўстрыя

13-е – Казахстан

 

Шчыра віншуем усіх святароў, якія прынялі ўдзел у дадзеным мерапрыемстве!

 

Спіс чальцоў каманды святароў Беларусі

абп Тадэвуш Кандрусевіч нумар 11

а. Віталій Цыбульскі (Гродзенская дыяцэзія) нумар 3

кс. Аляксандр Баклажэц (Гродзенская дыяцэзія) нумар 19

кс. Андрэй Лішко (Гродзенская дыяцэзія) нумар 5

кс. Артур Валчкевіч (Гродзенская дыяцэзія) нумар 14

кс. Артур Малафей (Гродзенская дыяцэзія) нумар 10

кс. Віктар Гайдукевіч (Мінска-Магілёўская архідыяцэзія) нумар 6

кс. Дзмітрый Несцер (Гродзенская дыяцэзія) нумар 9

кс. Павел Салабуда(Гродзенская дыяцэзія) нумар 18, капітан

кс. Уладзімір Гуляй (Гродзенская дыяцэзія) нумар 13

кс. Юрый Вільк (Віцебская дыяцэзія) нумар 2

Кс. Юрый Гурскі (Гродзенская дыяцэзія) нумар 1, брамнік

Кс. Юрый Ясевіч (Гродзенская дыяцэзія) нумар 7

Кс. Ян Кузюк (Гродзенская дыяцэзія) нумар 8

Кс. Ян Раманоўскі (Гродзенская дыяцэзія) нумар 4

Кс. Ян Рушніцкі (Гродзенская дыяцэзія) нумар 15

 

 

Прочитано 2561 раз Последнее изменение Суббота, 01 Март 2014 14:42
Super User

Рэдакцыя сайта

Сайт: www.mohylev-katolik.by

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Расклад святой Імшы ў нядзелі

Бялынічы

10.00 (на беларускай мове)

 

Горкі

16.00 (на беларускай мове)

 

Крычаў 

10.00 (на беларускай мове)

 

Касцюковічы

11.00 (на беларускай мове),   

15.00 (на беларускай мове) – перыядычна.

 

Магілёў, св. Антонія 

09.00 (на польскай мове),

10.30 (на беларускай мове),

12.00 (на беларускай мове),

16.00 (на беларускай мове).

 

Магілёў, Унебаўзяцця НПМ

9.00 (на польскай мове),

11.00 (на беларускай мове),

13.00 (на беларускай мове),

18.30(на беларускай мове)

 

Магілёў, св. Казіміра

10.00 (на беларускай мове)

18.00 (на беларускай мове)

 

Мсціслаў

13.00 (на беларускай мове)

 

Шклоў 

11.30 (на беларускай мове)

 

Фашчаўка 

13.30 (на беларускай мове)

 

Чавусы 

10.00 (на беларускай мове).